Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rally Jeseníky 2011 (7.10.2011 - 8.10.2011)

3. 10. 2011

Zatímco ve velkém českém mistráku už je dobojováno, v malém ještě zbývají odjet dvě soutěže. První z nich je na programu již tento víkend, a je jí tzv. Rally Jeseníky.

Když jsem se před padesáti léty poprvé zúčastnil automobilové soutěže pořádané olomouckými motoristy v pohoří Jeseníků, netušil jsem, že se zanedlouho natrvalo usadím v Olomouci a s touto oblastí spojím svůj sportovní osud. Tehdejší doba automobilovému sportu příliš nefandila, a tak ani velká jesenická soutěž, byť založená na historických kořenech, už dlouho nevydržela. 

Teprve v osmašedesátém roce se ledy částečně prolomily a díky zastoupení v novém pražském motoristickém vedení se podařilo získat pro Olomouc automobilový okruh i mistrovskou automobilovou soutěž. Spolu s výtečným manažérem Jindrou Gronychem jsme rychle připravili celkovou koncepci soutěže a organizační výbor ji ve spolupráci s ostatními motoristy a územními institucemi už v roce 1969 uvedl do života. 

Jesenická byla opět na scéně, tentokrát však s novým, moderním i módním názvem Rallye Jeseníky. Procházela celým územím Nízkého a Hrubého Jeseníku, měřila přes 450 km a obsahovala 4 rychlostní zkoušky. Tehdy se pojetí automobilové rally víc blížilo normálnímu použití automobilu ve veřejném provozu, hlavní důraz se kladl na jízdu na otevřené trati s poměrně vysokými jízdními průměry odstupňovanými podle skupin a objemových tříd soutěžních vozidel.

Nedodržení předepsané jízdní doby mezi časovými kontrolami bylo tvrdě postihováno a penalizace z trati byly základem pro hodnocení, význam rychlostních zkoušek byl většinou až druhořadý...

Vše potřebné naleznete v sekci Rally ČR.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář