Jdi na obsah Jdi na menu
 


Švédská Rally 2011 (10.2.2011 - 13.2.2011)

3. 2. 2011

A je to tady. Nová éra mistrovství světa v rally začíná. 14 let sváděly vozy kategorie WRC souboj s časem. V této éře byli slavní jezdci, jako například Colin McRae a Richard Burns. Bohužel oba dva tragicky zahynuli. Ovšem nebylo to při rally. Jak Colin McRae, tak Richard Burns byli skvělí závodníci. Byli také dobří přátelé. Zatímco mimo rychlostní zkoušky se bavili, na RZtě to vypadalo úplně jinak. Každý měl úplně jiný jezdecký styl. Colin jezdil stále bokem, zatímco Richard byl umírněnější a jezdil co nejpříměji. Nesmíme ale ovšem opomenout z kategorie WRC také Sebastiena Loeba. I tento jezdec má nepočítaně vítězství, ale i tituly mistra světa v kategorii WRC. Ale to už jsme zase odbočili. Vše se mění. Startuje nová kategorie WRC akademy se slabším motorem. Automobilka Volkswagen oznámila návrat do MS v rally, stejně jako vozy MINI.

 

Ve Švédské Rally budou proti sobě soupeřit jezdciv šampionátu WRC a SWRC.

 

Švédská rally patří již mnoho let mezi jednu z nejrychlejších soutěží v celém seriálu mistrovství světa a to přesto, že se jede celá na sněhu a ledu. Také proto je mezi jezdci velmi oblíbená a vždy se pyšní hojnou účastí nejen ze strany továrních týmů, ale také privátních pilotů, především pak těch domácích.
Také letos se jede Švédská rally jako první podnik seriálu mistrovství světa. Tratě jsou opět směřovány severně od Karlstadu, které je hostitelem této proslulé rally. Fanoušci se mají vždy na co těšit, protože jezdci předvádějí na tratích ve vysokých rychlostech neskutečné kousky.
Jejich speciály jsou totiž opatřeny pneumatikami s hroty, které dávají jezdci neuvěřitelné možnosti v ovládání vozu. Ten drží na cestě doslova jako přibitý.
Letos čeká na jezdce čeká celkem 22 rychlostních zkoušek. Z toho ostrých bude 350.08 km, V roce 2010 ve Švédsku triumfoval Mikko Hirvonen na voze Ford Focus WRC.

 

Další informace v sekci Rally svět.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář